12 Март. 2017 05:36

Підсумки Форуму "Економічні реформи - порядок денний 2017"

10 березня відбувся Форум "Економічні реформи - порядок денний 2017" за участі Олександра Данілюка, Міністра фінансів України, Ніни Южаніної, голови комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, народних депутатів Тетяни Острікової та Олександра Кірша, Олександра Пасхавера, президента Центру економічного розвитку, експертів Реанімаційного Пакету Реформ та провідних аналітичних центрів, представників Коаліцій бізнес-асоціацій "За детінізацію економіки", "За ліберальну податкову реформу" "Податки для економічної свободи".

На початку Форума Ілля Несходовський, директор Інституту соціально-економічної трансформації та Олег Лиховид, кординатор Платформи «Податки для економічної свободи» зробили презентацію спільного бачення пріоритетів реформ від бізнесу та експертного співтовариства. Головні завдання на цей рік експерти та бізнес побачили такими:

  1. Зменшення дискреції та корупційних можливостей.
  2. Спрощення адміністрування. Ліквідація неконкурентних переваг
  3. Удосконалення бюджетної політики та зменшення податкове навантаження
  4. Дерегуляція та демонополізація
  5. Валютна лібералізація
  6. Реформа митниці

Детальна презентація у додатку


Під час зустрічі обговорили питання збільшення інвестиційної привабливості України, ключові зміни необхідні у податковій системі, а також посилення ефективної співпраці бізнеса, експертів і влади.

Учасники дискусії дішли згоди по ключовим питанням, зокрема:
у цьому році реалізувати перехід до моделі оподаткування розподіленого прибутку, покращити контроль за офшорними схемами (удосконалення системи контролю за трансфертним ціноутворенням, покращення правил тонкої капіталізації), провести інституціональну реформу митниці, створити єдиний орган для роботи з економічними злочинами – службу фінансових розслідувань, знизити навантаження на ФЗП (більшість учасників дискусії), скоротити неефективні видатки бюджету, запровадити електронні акцизи та цифрові РРО тощо.

 

Наприкінці зустрічі домовились про подальшу співпрацю за цими напрямками між експертами. бізнесом та владою та погодили спільну Резолюцію. яка за кілька днів буде опублікована.