24 Сен. 2016 18:44

Підсумки обговорення концепції реформування податку на майно та податку на прибуток

23 вересня 2016 р.відбулося засідання Ради громадської Платформи «Податки для економічної свободи» для обговорення концепції реформування податку на майно та податку на прибуток за участі експертів Платформи. Експертами було проведено дослідження по цих напрямках (податок на прибуток та майно), презентовано напрацювання щодо ключових змін.

Дубровський Володимир – старший економіст CASEUkraine, експерт ІСЕТ, повідомив, що експерти розглядають реформування податку на прибуток та перетворення його на податок на розподілений прибуток (виведений капітал) у комплексі з реформуванням податку на майно, що вкладається у логіку перенесення тягаря з прямих податків на майнові (відповідно до рекомендацій ОЕСР). Реформування податку на майно пропонується здійснити шляхом переходу до оподаткування майна на підставі "масової оцінки", що призведе до зменшення дискреції та корупційних можливостей.

Докладніше за посиланням

Також одним з ключових елементів податкової реформи експерти вважають реформування податку на прибуток, який за своєю базою є маніпулятивним, зменшення дискреції в оподаткуванні прибутку. Найкращим рішенням експерти вважають відстрочку сплати податку до моменту розподілу прибутку, з майже повною відсутністью контролю витрат та із зарахуванням податку на майно при сплаті податку на розподілений прибуток.

Докладніше за посиланням

  

Гетман Олег – економіст, звернув увагу на те, що в цей час експерти займаються тактичними кроками у реформуванні податку на майно, а саме - відкриття та синхронізації даних Мінюсту, Геокадастру, податкової та місцевих органів влади та звуження можливостей місцевих рад надавати пільги з цього податку, які створюють корупційні ризики. Ці кроки дозволять покращити адміністрування та зменшити корупційну складову, що призведе до суттєвих додаткових надходжень до бюджету. Також синхронізація баз даних вкрай необхідна для початку роботи над концептуальними змінами, презентованими сьогодні.

 

Протягом дискусії члени Платформи та експерти обговорили питання можливості коригування оцінки майна шляхом аукціонів/редукціонів, необхідності передбачити пільги для стратегічно важливих підприємств, механізми взаємодії із різними власниками землі та будівлі, що на ній розташована, можливість розширення бази та реалізація податку на активи, автоматизацію контролю, вплив модифікованого податку на домогосподарства тощо.

Олег Лиховид, координатор Платформи, підсумовуючи дискусію, зазначив, що питань залишилось ще багато, але на концептуальному рівні можемо говорити про певне розуміння більшістю учасників засідання необхідності впровадження запропонованої концепції. Пропонується детально вивчити надані аналітичні матеріали та продовжити спільну роботу над концепцією реформування цих податків.